Odkurzacz centralny gliwice

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do starych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w pobliżu odkurzanego miejsca. W normalnych odkurzaczach filtry nie są w stopniu zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które spotykają się w miejscu. Dodatkową zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje także bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania jest jednak zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w sytuacje rurek i przewodów, jakie staną ukryte w ścianach, pod podłogą, a nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania składa się z niewielu elementów. Podstawowym i najważniejszym z nich jest część centralna. Do niej dołączone są sztywne rury, które jadą do gniazd ssących danych w ścianach. Końcówkę elastycznego węża zakłada się do najbliższego mieszkania i dzięki temuż mocna łatwo podejść do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna zapewne żyć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zazwyczaj jest zlokalizowana w miejscach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej umieszcza się z silnika zaopatrzonego w turbinę, która sprawia podciśnienie. Elementem składowym jest także separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na większe oraz słabsze. Im większy tym powietrze będzie daleko przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają rozmieszczone w apartamentu w pierwszych pomieszczeniach. W budynkach jednorodzinnych do dokładnego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy tylko jedno gniazdo ssące.