Strona firmowa allegro

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najlepsze momenty życia wszystkiej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Jest ostatnie dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w łatwym kierunku i i w świetny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo łatwo, praktycznie z dnia na dobę, a pierwsze bicie serca jest dodatkowe do zrozumienia już w 21 dniu ciąży.

Na wstępie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest ostatnie bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle silne (całe 6 mm), iż będzie można je zaobserwować w badaniach USG. Niestety, zawsze będzie przecież za malutkie, by ocenić jego dobry rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, a jedynie za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka istnieje w kształcie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serduszka, przy zachowaniu stetoskopu, jest dodatkowe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ostatni termin – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez wszystek czas ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Stanowił toż więc znak dla powiększającego się organizmu dziecka, że też nie pora na samodzielne oddychanie, należy za to skupić się na prawdziwym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w sumie rozwinięte tylko w terminie porodu. Z tego etapu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie osiągalne w wszystkiej chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.